Karksi Blond Munk ja Must Nunn

Pea 700 aastat tagasi toimus Karksi ordulinnuses suur pillerkaar, tähistamaks ordumeeste võitu maameeste üle. Söödi, joodi ja puhuti pilli kuni pill lõhki läks.

Korraks jäi ordumeister suure peolaua taha magama ning lõbusad ordurüütlid joonistasid searasvaga tema näole konkureeriva ordu märgi. Vahepeal käisid ka kohalikud maapiigad ordurüütlitega tantsimas. Selleks oli välja valitud kõige suurema kondiga tüdrukud, sest raudrüüs lõbusad ordurüütlid kippusid pidevalt oma tantsupartneritele peale vajuma. Pidi ikka tugev piiga olema, kes sellist raudkolakat püsti jaksas hoida.

Hommikupäikese esimeste kiirtega saabus ebameeldiv üllatus – märjuke on otsas. Ordumeister saatis jooksupoisi Viljandi frantsisklaste kloostrisse, sest nood olid kuulsad oma õllepruulimise poolest.

Läks mööda mõni tund ning ordulinnuse pidusaali veeres sisse õllevaat. Ordumehed lõid juba suurest rõõmust käsi kokku pliks ja plaks, kui ootamatult ilmus vaadi tagant midagi hirmsat.

Heledapäine munk ja mustanahaline nunn!

Rüütlid arvasid, et Lutsifer ise kiusab neid hirmsate hallutsinatsioonidega nende patuelu eest. Nad langesid põlvili ja palusid Kõigevägevamalt andestust ning tõotasid edaspidi jumalakartlikumad olla.

Pärast ohtrat palvetamist avasid rüütlid silmad ning hirmus nägemus oli kadunud. Õllevaat oli aga alles.

Rüütlid pühkisid hirmuhigi otsmikelt ja lõid vaadil punni eest.

See õlu oli parim, mida nad oma seiklusrohke elu jooksul olid pruukinud. Ja pillerkaar võis jätkuda.

Blond Munk ja Must Nunn olid aga igaveseks ajalukku kirjutatud

munk-nunn-2

Sarnased projektid

Näita kõiki töid

Metalli 3, 10615 Tallinn, Estonia
+372 610 5800

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Rohkem infot. Sain aru